İletişim

Uzman Diyetisyen Semiye Tosunkaya – ESAS Beslenme & Diyet Danışmanlığı

Telefon:

0544 804 02 43

0252 282 69 79

E-Posta: [email protected]

[email protected]

Adres:

Terzialiler Mah. Sakarya Sok. A Blok 1B, No: 18

(Arçelik-Beko Servisi Yanı, Özgüven Apt.) 

Ortaca/MUĞLA

Daha Büyük Görüntüle

ortaca diyetisyen semiye tosunkaya sosyal bağlantılar

 Mobilden, QR Kod tarayıcınızla QR Kodları okutarak linklere kolayca erişebilirsiniz.

semiyetosunkaya-qrsemiyetosunkaya-f-qrsemiyetosunkaya-t-qr semiyetosunkaya-i-qr semiyetosunkaya-4sq-qr semiyetosunkaya-g-qr

14 Yorum

 1. İletişim sayfanız sayesinde telefonla aramaya bile gerek kalmadan adresinize ulaştım. en kısa zamanda geleceğim size.

 2. Size sadece şunu söyleyeyim, Muğla Ortaca’da bulabileceğiniz en iyi diyetisyen. Sırf burası için Fethiye’ye gitmekten vazgeçtim.

 3. Tek kelimeyle harikasınız. Bir arkadaşımın önerisiyle gitmiştim. İyi ki de gitmişim. Doğum yaptıktan sonra çocuğum 4 aylıktı, sütüm neredeyse kesilmek üzereydi. günde 6-8 kez hazır mama veriyordum. Ailem sütüm artsın diye börek, çörek, tatlı, ne buldularsa yediriyordu. Sütüm artmıyor, aksine kilolarım artıyordu; kilolarım arttıkça psikolojim de bozulmaya başladı. Semiye hanımla tanıştıktan sonra adeta bir sihirli değnek, bana ve çocuğuma dokundu. Sütüm inanılmaz bir şekilde artmaya başladı, mamayı tamamen kestik, kendi sütüm bebeğimi doyuruyordu. Kendim de kilo vermeye başladım. Tam istediğim gibi bebeğim büyüyor Bense bedenen küçülüyordum. Bebeğimin ek besinlere başlamasında da çok büyük yardımları oldu o gerçekten bir uzman, bir anne, bir abla, bir arkadaş. Ömür boyunca kendisine duacıyım ve minnettarım.

 4. Şeker hastası annem, Semiye Hanım sayesinde hayata tutundu, açlık şekerini 400’ün altına düşüremiyorduk. HbA1C (3 aylık şeker göstergesi) 16’larda, üresi ve trigliseriti çok yüksekti. Annemi birçok diyetisyene götürdüm ama bir türlü başarılı olamadı. Son kontrolünde doktoru gözlerinde ve böbreklerinde bozulmalar olduğunu, sıkı diyet yapmasını söyledi. Ben de Google’a diyetisyen şeklinde aratıp uzman diyetisyen Semiye Tosunkaya’yı buldum. Semiye Hanım’ın uzman olarak Hacettepe’den mezun olduğunu ve oradan da emekli olduğunu gördüğüm üzere hemen randevu alıp gittik. Görüşmemizde bizimle bir saat konuştu. Annemle aralarında çok sıcak bir iletişim gelişti. Kontrollerine severek ve yalnız başına gitmeye başladı. Bir ay sonraki kontrolde, doktoru kan sonuçlarını görünce annemi tebrik etti. Bütün değerleri normale indi. 3 ay sonraki kontrolünde HbA1C’si de inanılmaz derecede normal düzeye indiği görüldü.

 5. Doğum sonrası çakılıp kalan kilolarımdan uzman diyetisyen Semiye Tosunkaya sayesinde kurtuldum. Kızım 3 yaşına geldi ve ben hala hamileliğimde aldığım kiloları verememiştim. Önce ekmeği kestim, sonra yiyecekleri azaltmaya başladım. Neredeyse aç geziyordum ama bir türlü kilom düşmüyordu. Kendisine bir akrabamızın önerisiyle tanışmaya gittim. Tecrübesi ve bilgisi her haliyle belli biri. Zor karar veren biri olmama rağmen doğru tercihi yaptığımı anladım. 2 yılda veremediğim 8 kiloyu, 2 ayda verdim, hem de eskiden olduğundan daha fazla yiyerek. Bana ve kızıma doğal sağlıklı beslenmeyi öğrettiği ve hayatıma kattıkları için teşekkürlerim sonsuzdur.

 6. Çok iyi hizmet aldım sizden. Sizi Google’da aratarak buldum iyi ki de bulmuşum. Denemek isteyen herkese tavsiye ederim Semiye Hanımı. zayıflamak istiyordum sayesinde başardım.

 7. Babam 10 yıldır şeker ve tansiyon hastası, günde 4 kez 24 ünite insülin yapılıyordu. Açken kan şekerini öldüğünüzde 350 nin altında olmuyordu.
  En son doktora gittiğimizde üre, kreatinin gibi böbreklere ilgili tahlillerde çok yüksek çıktı.Üç aylık kan şekeri Hb1C 16 idi.Doktor böyle devam ederse bir iki yıl içinde diyalize girmek zorunda kalırsın dedi.
  Bir akrabamızın teşvikiyle babamı Semiye hanıma götürdük.
  Güler yüzüyle önce babamı dinledi. Sonra babama öğünlerine ne kadar neler yemesi gerektiğini göstererek anlattı.
  Bir hafta içinde kan şekerinde hiç görmediğimiz 120- 150 leri gördük.
  Yerinden kalkmak istemeyen babam, yemeklerden sonra kendiliğinden yürümeye başladı.
  Bir ay sonra doktora gittiğinde böbreklerle ilgili tahlillerinde de düzelmeler oldu. Hem yapılan insülin azaltıldı hem de kan şekeri normale indi.
  Keşke demenin geriye dönük bir faydası olmasa da, keşke Semiye hanımla birkaç yıl önce karşılaşsaydık diyoruz.

 8. Semiye hanım benim hem kilomu hem de diyetisyenlere bakışımı değiştirdi.
  Yıllarca kilolu yaşadım. Diyetisyen deyince hep bir kibrit kutusu peynir veren, light yiyecekler, ananas gibi meyveler öneren kişi aklıma geliyordu. Semiye Hanım benim bu fikrimi değiştirdi.
  İlk görüşmemizde, randevu alıp eşimle birlikte bürosuna gittiğimizde, kendimi sanki bir yakınımıza ev oturmasına gitmiş, sohbet ediyor gibi hissettim.
  Aç kalırmıyım diye korkarken, bir ay sonra, bana verdiği yiyecekler fazla bile gelmeye başladı. 5.5 kilo da vermiştim. Hiç light yiyecek tüketmedim. Ananas, mango gibi ithal pahalı yiyecekler yemedim.
  Eşim benim için ayrıca yemek te pişirmedi. Çocuklarım ve eşimle birlikte aynı tencerede pişen yemeklerden yedim. Tabii eşim Semiye hanımla diyalok halindeydi.
  İşinden dolayı öğlenleri dışarıda yemem gerekti. Orada da neleri ne kadar yemem gerektiğini çok iyi oturttum.4 ayın sonunda 21 kg verdiğime ben bile inanamadım.
  Artık üçüncü kat evinin merdivenlerini dinlenmeden çıkabiliyorum. Bağcıklı ayakkabı giyebiliyorum. Oğlumla top oynayabiliyorum. Kilo verdikten sonra geceleri horlamadığım için sadece benim değil eşimin de uykuları düzene girdi. Kendisine bir değil bin kere minnettarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu